„Ботев” с класическа победа над „Адмира Вакер”

„Ботев” Пловдив постигна победа и във втората си контрола от подготвителния лагер в Австрия. „Жълто-черните” се наложиха с класическото 3:0 над елитния „Адмира Вакер” на стадиона на австрийците във Фьозендорф. Точни за „канарчетата” бяха Иван Цветков, Алесандру Куртеан и Цветелин Чунчуков, като и трите попадения паднаха след почивката.

През първото полувреме на терена преобладаваха единоборствата за сметка на интересните ситуации пред двете врати. Най-добрите възможности за „жълто-черните” се откриха в средата на полувремето, когато Ромарио Кортзорг се размина с центриране на Вандер, а малко преди това пловдивчани не се възползваха от ситуация „трима на един” срещу защитник на „Адмира”.

Домакините също имаха две добри ситуации, при които Адам Стаховяк се намеси авторитетно и спаси. На полувремето Любослав Пенев направи две смени в състава си, като пусна на фланговете Алесандру Куртеан и Луис Педро, вместо Ромарио и Вандер.

В 63-та минута Пенев извърши 9 смени накуп, като терена напуснаха всички играчи, които започнаха мача.