Лео Меси изравни рекорд на Марадона

Звездата на аржентинския национален отбор Лионел Меси вкара четири поредни гола за „гаучосите” на световното първенство в Бразилия. Меси реализира втория гол във вратата на Босна и Херцеговина, единственото попадение в мача с Иран и два гола в мача с Нигерия. По този начин той повтори постижението на Диего Марадона, който вкара четири гола поред за националния отбор на Аржентина на световното първенство през 1986 г. в Мексико, когато „албиселесте” триумфира с титлата.
С четирите си попадения на Мондиал 2014 Меси води в листата на стрелците, заедно със съотборника си в Барселона Неймар. А отборът на Аржентина записа трета поредна победа на Мондиал 2014, след като надви с 3:2 Нигерия в Порто Алегре и спечели категорично група „F” с девет точки. Четирикратният носител на „Златната топка” откри в 3-ата минута, а след това в даденото продължение на първата част отново изведе южноамериканците напред след брилянтно изпълнение на фаул и вече има четири гола.
Преди това още в 4-ата минута Ахмед Муса бе изравнил, а във втората минута след почивката отново нападателят на ЦСКА (Москва) прати топката в мрежата на Серхио Ромеро за 2:2.
120 секунди по-късно обаче Маркос Рохо с коляно след центриране от корнер вкара своя първи гол за Аржентина и донесе третата победа от световното първенство.
Така Аржентина ще се изправи срещу Швейцария в осминафинал на 1 юли.