„Зенит” елиминира „АЕЛ” от Шампионска лига с 3:1

Отборът на Ивайло Петев „АЕЛ” (Лимасол) не успя да хвърли голяма бомба в тазгодишното издание на Шампионската лига до момента. Кипърците имаха преднина от 1:0 след първия мач от третия предварителен кръг на надпреварата срещу руския гранд „Зенит” (Санкт Петербург), но на реванша загубиха с 0:3 и така отпадат от турнира. Играчите на Петев бяха близо до докарване на сблъсъка до продължения, след като до 88-ата минута губеха само с 0:1, но две минути преди края допуснаха решителен гол.
В самия край пък руснаците стигнаха и до трети гол във вратата на игралия отлично вратар Карим Фегруш. Така с общ резултат 3:1 Зенит продължава напред към последното стъпало преди груповата фаза на надпреварата, докато тимът на Петев ще се пробва в плейофите на Лига Европа.