Серина Уилиямс се класира за втория кръг на US Open

Лидерката в световната ранглиста при жените Серина Уилямс се класира за втория кръг на последния за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство по тенис на Съединените щати. Поставената под номер едно в основната схема Уилямс победи сънародничката си и участваща с „уайлд кард“ Тейлър Таунсенд с 6:3, 6:1 след 55 минути игра. В следващата фаза на надпреварата Уилямс ще се изправи срещу друга американка Ваня Кинг.
Бившата номер едно в света Ана Иванович също се класира за втория кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ. Поставената под номер осем сръбкиня победи представителката на домакините Алисън Риске в два сета – 6:3, 6:0. До този момент Иванович е спечелила рекордните за сезона 48 мача. Шампионката от Откритото първенство на Франция през 2008 година се завърна в топ 10 на световната ранглиста по-рано този месец. Това се случи за първи път в последните пет години. Ана Иванович допусна пробив още в първия гейм, но след това бързо си върна контрола върху двубоя. 24-годишната Риске достигна до четвъртия кръг на US Open през миналия сезон, а през лятото на тази година влезе в топ 40 на WТА.