Григор Димитров достигна 1/8 финалите на US Open

Григор Димитров пише нови страници в тенис историята на България. Първата ни ракета достгина 1/8 финалите на US Open след труден успех над белгиеца Давид Гофен с 0-6, 6-3, 6-4, 6-1. Двубоят започна ужасяващо за българина, който допусна куп непредизвикани грешки и бе пробит три пъти в първия сет, в който не успя да спечели нито гейм. След този кошмар Гришо се мобилизира и успя да обърне мача, записвайки трета победа на Откритото първенство на САЩ. Досега 23-годишният хасковлия не беше играл срещу връстника си от Белгия в мач от ниво АТР. С успеха той си осигури 187 300 долара от наградния фонд и 180 точки за световната ранглиста.
В следващия кръг съперник на Димитров ще бъде Гаел Монфис. Французинът демонстрира впечатляващ форма и не даде сет на сънародника си Ришар Гаске – 6-4, 6-2, 6-2. Първата ни ракета и 24-ият в света Монфис досега са си разменили по една победа. Българинът този сезон победи французина в полуфиналите на турнира на клей в Букурещ, в който триумфира с титлата, но загуби мача си срещу него на твърди кортове през 2011 г. именно на Откритото първенство на Щатите.