„Лудогорец” се спаси с равенство като домакин на „Берое”

„Лудогорец” направи нова грешна стъпка в „А“ група. На своя стадион шампионите стигнаха само до равенство 1:1 срещу „Берое”. Срещата започна вихрено и още в 6-ата минута бе отсъдена дузпа за „Лудогорец”. Зад топката застана Юнес Хамза, но ударът му бе избит от Благой Макенджиев. В 22-ата минута гостите от Стара Загора откриха резултата.
Елиаш пусна чудесен пас в коридор към Керкар, който с удар по диагонал по земята направи безпомощен Владислав Стоянов – 0:1. През второто полувреме Лудогорец се активизира и в 68-ата минута Александър Барт изравни.
Малко по-късно Кишада бе изведен сам срещу вратаря Макенджиев, но изстрелът му по земя бе избит в корнер. Дори даденото 5-минутно продължение на срещата не помогна на „Лудогорец” да стигне до успеха.
Двата тима събраха по 12 точки и са съседи в класирането. „Лудогорец” е на четвърто място, а веднага зад тях е „Берое”.