България започна с победа евроквалификациите

България победи драматично с 2:1 като гост Азербайджан в Баку в първата си квалификация от група „Н” за европейското първенство във Франция през 2016 година. Българите поведоха още в 14-ата минута след гол на Илиян Мицански, но домакините изравниха в 54-ата минута чрез Назаров.
След изравнителното попадение последваха силни минути за националите, но удари на Гълъбинов, Гаджев и Илиев така и не успяваха да поразят и целта. Така се стигна до 87-та минута, когато резервата Венцислав Христов засече с глава центриране на Неделев и вкара – 1:2.
До края липсваха интересни положения и в крайна сметка „лъвовете” се пребориха за важни три точки, които ще ни вдъхнат по-голямо спокойствие за домакинството срещу Хърватия, което е на 10-ти октомври.