България със загуба в последния си мач на Световното по волейбол

България завърши участието си на Световното първенство по волейбол за жени в Италия със загуба. В мач от група „F“ българските волейболистки паднаха с 1:3 от Холандия. Заради контузията, която Добриана Рабаджиева получи в мача срещу Казахстан, селекционерът Владимир Кузюткин заложи на Кремена Каменова в титулярния състав срещу Холандия. Именно Каменова затрудняваше сериозно посрещането на съперника и донесе успеха в първата част с 26:24.
Във втората обаче холандките започнаха по-добре, не допуснаха обрати и изравниха резултата след 25:21.
В третия гейм националките ни бяха равностойни до 9:9 точки, но в последствие геймът отново бе за Холандия след 25:23. В четвъртата част Холандия имаше инициативата през цялото време и приключи срещата след 25:16.