Реал М с разгромна победа в испанското първенство

Реал Мадрид измести шампиона Атлетико и се изкачи на четвърта позиция в испанската Примера Дивисион, след като разгроми с 5:0 гостуващия Атлетик Билбао в среща от седмия кръг. Нов хеттрик за „кралския клуб“ отбеляза Кристиано Роналдо, който вече има впечатляващите 13 гола от началото на сезона в испанския шампионат. Две попадения добави и Карим Бензема, докато гостите от Билбао затвърдиха впечатленията, че не се намират в никак добра форма от началото на сезона.
Броени дни след не особено убедителния двубой с Лудогорец в Шампионската лига, Реал Мадрид изнесе впечатляващ двубой на „Бернабеу“ и зарадва феновете си с резултатна и атрактивна игра. Реал събра актив от 15 точки и засега се нарежда четвърти, но с четири пункта зад лидера Барселона.