Ювентус победи Рома с 3:2 в мач с три червени картона

Ювентус победи Рома с 3:2 в лудо дерби от 6-ия кръг на Серия А с пет гола, три дузпи и два червени картона. Тевес изведе Юве напред от много спорна дузпа, Тоти изравни от друга дузпа, Итурбе даде аванс на гостите, а Тевес от трета дузпа изравни преди почивката. Леонардо Бонучи с красиво воле от въздуха в края донесе трите точки на шампиона, а Руди Гарсия бе изгонен в трибуните още през първата част.
Ювентус остава единственият отбор с пълен актив от 18 точки след 6 мача и води в класирането пред Рома, който има 15 след първото си поражение. Сблъсъкът беше ранна битка за титлата между два отбора, които досега имаха само победи. Изненадващо Андреа Пирло започна за първи път през кампанията като титуляр на мястото на Артуро Видал.