„Черно море“ на крачка от 1/4 финал за Купата на България

Отборът на Черно море надви Славия с 2:0 в първа среща от 1/8-финалите за Купата на България. В 38-ата минута футболистите на Черно море успяха да стигнат до гол чрез Матиас Курьор, но попадението не бе зачетено заради засада. Дълбоко в добавеното време на първата част „моряците“ все пак поведоха в резултата, след като Стенио бе най-съобразителен пред вратата на Георги Петков. В 62-ата минута домакините отново не оставиха съмнение, че са по-силният тим на „Тича“ и поведоха с 2:0.
Автор на попадението стана Расим, който се разписа с помощта на гредата. До края на срещата Бургхард направи още два пропуска, което накара домакините да съжаляват, че няма да пътуват с още по-убедителна преднина за реванша в София, който е насрочен за 3 декември.