„Ливърпул“ с измъчена победа над „Суонси“

Ливърпул постигна измъчена победа с 2:1 над Суонси в двубой за Купата на Футболната лига. Въпреки офанзивната игра на мърсисайдци в 65-ата минута домакините се оказаха изоставащи в резултата. Емнес получи балонна топка в наказателното поле и в движение стреля към далечния ъгъл на Брад Джоунс – 1:0 за Суонси.
Подлаганият на постоянни критики Марио Балотели влезе като резерва в двубоя и само след седем минути игра вдигна на крака феновете на „Анфийлд”. Борини напредна вдясно и центрира в наказателното поле на гостите, където Балотели се измъкна от бранител на Суонси и засече, пращайки топката в мрежата за 1:1.
Във втората минута от добавеното време Фернандес бе изгонен с директен червен картон след грубо влизане в краката на Коутиньо. Центриране на Коутиньо в петата минута на добавеното време, остави под топката Тремел, който се сблъска със свой съотборник, и Ловрен на празна врата направи 2:1, пращайки Ливърпул в следващата фаза на турнира.