„Шрюсбъри“ показа дух срещу „Челси“

Челси победи с 2:1 изключително борбения тим на Шрюсбъри в мач от четвъртия кръг на Кепитъл Уан Къп и продължава напред в надпреварата.
Лондончани излязоха в експериментален състав, а Андреас Кристенсен направи дебюта си за тима на Жозе Моуриньо. Атаката на тима бе водена от Дидие Дрогба, който след нулево първо полувреме изведе Челси напред в резултата с гол в 48-ата минута. Четвъртодивизионният тим не показа страх от по-именития си съперник и успя да изравни в 77-ата.
След изпълнение на корнер Грандисън спечели въздушния двубой, Оби Микел не успя да изчисти и резервата Анди Манган се възползва, отбелязвайки от непосредствена близост. Малко по-късно обаче нелеп автогол точно на Грандисън, който бе в основата на изравнителното попадение, донесе успеха на „сините“ от Лондон. Вилиан центрира остро, Грандисън плонжира в опит да изчисти, но заби топката в собствената си мрежа.