Олимпик (Марсилия) надви Ланс във френската Лига едно

С човек по-малко отборът на Олимпик (Марсилия) постигна победа с 2:1 над Ланс в последен мач от неделната програма на 12-ия кръг на френската Лига 1. Така тимът от Марсилия запази преднината си на върха и продължава да оглавява подреждането с четири точки пред втория Пари Сен Жермен.
Домакините доиграха мача в числено намален състав, след като в 75-та минута Ромао получи втори жълт картон. Иначе двубоят започна страхотно за домакините. Николас Н’Кулу откри в 10-та минута.
В 31-та обаче гостите стигнаха до изравнителен гол чрез Баптист Гийом. В 60-та Флориан Товен донесе победата на домакините, които имаха тежка седмица – миналата неделя загубиха с 0:1 от Лион, а след това отстъпиха с 1:2 и пред Рен за Купата на лигата.