Хамилтън триумфира в САЩ

Люис Хамилтън спечели Гран при на САЩ. Това беше историческа победа за пилота във Формула 1, който стана най-успешният британски състезател с 32 победи. Люис изпревари легендата Найджъл Менсъл, които има 31.
Пилотът на Мерцедес стартира от втора позиция след спечелилия полпозишън негов съотборник Нико Розберг. На финала обаче двамата си размениха местата.
За Хамилтън това беше пета поредна победа. Трети финишира Даниел Рикардо от Ред Бул. Четвърти, забавен от собствения си тим в бокса, остана Фелипе Маса. Фернандо Алонсо зае петото място пред Себастиан Фетел и Кевин Магнусен.
В Топ 10 влязоха още Жан-Ерик Верн и Пастор Малдонадо.
Дженсън Бътън с Макларън завърши чак 12-и, а Кими се класира след него – 13-и. Последни на финала в Остин се оказаха Естебан Гутиерес и Даниил Квят.