Борусия продължава да мачка в Лигата на шампионите

Борусия Дортмунд стана първият отбор от Група „D” на Шампионската лига, който се класира за 1/8-финалите. Това стана след успеха с 4:1 над Галатасарай, който подпечата мястото в елиминационната фаза на германския тим.
Домакините доминираха от самото начало и поведоха в 39-та минута, след като Марко Ройс преодоля Фернандо Муслера за 1:0. В 54-та минута Папастатопулос с глава покачи на 2:0, но Галатасарай намали чрез Хакан Балта в 69-та минута за 2:1 след центриране от корнер на Уесли Снайдер.
Четири минути по-късно обаче вестфалци върнаха аванса си от два гола, след като Обамеянг изведе Чиро Имобиле, който бе точен за 3:1. Шест минути преди края на мача Семих Кая си вкара автогол и оформи крайното 4:1.
След четвъртата си поредна победа в групата Борусия (Дортмунд) събра 12 точки, които са напълно достатъчни за класиране за следващия етап на надпреварата. Галатасарай е на дъното с едва една точка.