Представители на Центъра за подготовка на специалисти в Сливен почетоха тройния празник на Сливенския митрополит Иоаникий, за който в града пристигнаха българският патриарх Неофит и петима митрополити. Те отслужиха празнична литургия в катедралния храм „Св. Димитър“ в деня, в който църквата чества преподобния Иоаникий Велики, духовен покровител на сливенския митрополит Иоаникий. Патриарх Неофит в съслужение с архиереите на Българската православна църква отслужи и благодарствен молебен.
Празникът е троен, защото освен именния ден, владиката Иоаникий навърши 75 години, 35 от които като Сливенски митрополит. Църковното тържество започна с литийно шествие от сградата на Сливенска митрополия до катедралния храм „Св. Димитър“.
Валерия Тодорова