Севиля се наложи с 3:1 над Стандарт Лиеж

Носителят на трофея Севиля записа втора победа в група „G“ на Лига Европа след като се наложи с 3:1 като домакин над тима на Стандарт Лиеж. Двубоят бе много изнервен и съдията показа много картони, за да успокои страстите. Испанският тим показа, че се намира в добра форма от началото на сезона и спечели без много да се напъва.
Кевин Гамейро откри резултата в 19-та минута, но Пол М’Поку изравни в 32′. Хосе Антонио Рейес обаче бе точен три минути преди края на полувремето. Колумбийският нападател Карлос Бака се появи като резерва и оформи крайното 3:1.
В тази група холандският Фейенорд успя да зарадва своите привърженици след като спечели домакинството си на хърватския Риека с два бързи гола. Така Фейенорд се изскачи на второ място в класирането с 6 точки, лидер е Севиля с 8 точки. Стандарт и Риека имат по 4 точки в група „G“.