Нико Розберг триумфира в Бразилия

Пилотът на Мерцедес Нико Розберг спечели Гран при на Бразилия в Сао Пауло и съхрани шансовете си за шампионската титла във Формула 1, само един кръг преди края на сезона. Втори зад Розберг се нареди неговият съотборник и лидер в генералното класиране Люис Хамилтън, чийто аванс на върха бе скъсен от 24 на 17 точки.
До края на сезон 2014 във Формула 1 остава още само един старт – в Абу Даби, където обаче пилотите в Топ 10 ще получат двоен брой точки.
Второто място на Люис Хамилтън означава, че дори и да завърши на втора позиция в Абу Даби, британецът ще спечели световната титла за втори път в кариерата си. На трето място завърши местният любимец Фелипе Маса с Уилямс, който успя да зарадва бразилската публика в Сао Пауло с място на подиума.