Дънкан, Паркър и Джинобили постигнаха победа номер 500 заедно в НБА

Шампионът Сан Антонио използва серия от 14:3 в края на мача, за да победи като гост Лос Анджелис Клипърс с 89:85. Най-полезен за победителите бе Кауай Леонард. Крилото вкара 26 точки и овладя 10 борби. Ветеранът Тим приключи с 18 точки и 11 борби, а френският гард Тони Паркър вкара 9 от 13-те си точки в последната част, с което помогна много за късния обрат.
В най-резултатната среща от тази нощ в Кливлънд домакините обърнаха през второто полувреме гостуващия Ню Орлиънс за 118:111. Леброн Джеймс направи много силен мач и регистрира 38-я си трипъл-дабъл в кариерата. В дербито на Централната дивизия Чикаго надигра Детройт със 102:91. В Ню Йорк 25 точки на Кармело Антъни не стигнаха на Никс за победа над Атланта.
Гостите спечелиха с 91:85, като разликата в мача дойде през второто полувреме. В последната среща за вечерта Индиана прекъсна серията си от 6 поредни загуби с успех с 97:86 над Юта у дома.