Агуеро пак се развихри при разгром на Манчестър Сити

Шампионът Манчестър Сити постигна втори пореден впечатляващ успех като гост, след като обърна Съндърланд на неговия „Стейдиъм ъф Лайт“ за крайното 4:1 в своя полза. Домакините откриха резултата с попадение на Конър Уикъм в 19-та минута на срещата, но бързо бяха спрени от „гражданите“. Само две минути по-късно Серхио Агуеро изравни резултата с фантастичен гол.
До края на полувремето Кун асистира на партньора си в предни позиции Стеван Йоветич и черногорецът също записа името си сред голмайсторите за 2:1. След почивката Пабло Сабалета и отново Агуеро оформиха убедителната победа на гостите.
Успехът утвърди шампионите на второто място в класирането на английската Висша лига с 30 точки, на шест зад лидера Челси и вече три пред третия Саутхамптън.