Да поздравят медиците под пагон на тържеството на 1 декември, дойдоха президентът и върховен главнокомандващ Росен Плевнелиев, шефовете на парламентарните комисии на отбраната и на здравеопазването ген. о.р. Михо Михов и ген.-майор о.р. проф. Стоян Тонев, началникът на отбраната вицеадмирал Румен Николов, съветникът по въпросите на отбраната ген.-лейтенант от запаса Аню Ангелов и зам.-министрите на отбраната Десислава Йосифова и на здравеопазването д-р Ваньо Шарков, представители на военнопатриотичните организации. Минали са 123 г. от създаването на Софийската обща гарнизонна болница и 110 от участието на български медици в чуждестранна мисия по време на Руско-японската война. Всеки десети българин днес предпочита да се довери на професионализма на екипите на ВМА.

В петте болници, три санаториума и над 20 медицински пункта на академията работят близо 3600 души персонал. Над 200 военни медици са оказвали медицинска помощ в състава на български контингенти зад граница и в различни болници в Афганистан, Мали, Кувейт, Босна и Херцеговина и др. Освен зад граница медици от ВМА се включват активно и в специализирани акции в помощ на населението при бедствия и аварии.

Росица Цонева