Ейбар надви като домакин Алмерия с 5:2

Ейбар надви като домакин Алмерия с категоричното 5:2 в мач от XIV кръг на испанската Примера. Домакините започнаха ударно и поведоха чрез Пиовакари още в 3-та минута.
Той се разписа след отличен индивидуален пробив по дясното крило, а до 30-та минута неговият тим вече имаше класическа преднина след попадения на Берьон и Албентоса. Гостите върнаха интригата до почивката с попадение на Сориано в 43-та минута.
В 57-та минута Навас направи резултата 4:1 за домакините, а Капа добави нов гол за 5:1 в 74-та минута.
3 минути по-късно гостите се разписаха чрез Мендес и така беше сложена точка на спора, а с това и понамали малко унижението от поражението.
След този успех Ейбар зае 9-то място в класирането с актив от 19 точки, а Алмерия е на позицията точно над зоната на изпадащите, тъй като има с 9 по-малко.