Барселона победи като домакин Пари Сен Жермен с 3:1

Отборът на Барселона победи като домакин Пари Сен Жермен с 3:1 в мач от последния кръг в груповата фаза на турнира Шампионска лига. Успехът позволи на Барселона да спечели групата, а загубата остави Пари Сен Жермен на второто място в крайното класиране в групата. И двата тима продължават в плейофната фаза на турнира. Отборът на Пари Сен Жермен първи стигна до гол в мача.
Още при първата си по-опасна ситуация пред вратата на Барселона, в 15-та минута на мача, тимът на Пари Сен Жермен вкара гол чрез Златан Ибрахимович. Четири минути по-късно Лионел Меси със 74-ия си гол в турнира Шампионска лига изравни резултата за 1:1. В 29-та минута пропуск за Пари Сен Жермен направи Лукас, а минута по-късно добро положение за гостите пропусна и Единсон Кавани.
В 41-та минута Неймар с удар от 30-ина метра прехвърли вратаря на гостите Сиригу и направи резултата 2:1 за Барселона. През втората част първи до добро положение за гол стигна Пари Сен Жермен, но Лукас пропусна. В 77-та минута Луис Суарес вкара трети гол за Барселона, за крайното 3:1.