Атлетико Мадрид си осигури среща с градския съперник Реал за Купата на Краля

С два гола на Марио Манджукич Атлетико (Мадрид) подпечата класирането си на 1/8 финалите в турнира за Купата на краля след 2:2 в реванша с третодивизионния Оспиталет.
„Дюшекчийте” продължават с 5:2 в общия резултат, като в следващия кръг ще срещнат градския съперник и миналогодишен победител Реал Мадрид.
В друг от 1/16 финалите елитният Елче победи втородивизионния Валядолид с 1:0, благодарение на ранен гол на Адриан и с общ резултат 1:0 продължава сред последните 16, където ще играе с Барселона.
Малага се класира за осминафиналите след убедителен успех с 4:1 в реванша срещу Депортиво Ла Коруня. Първото полувреме бе кротко и не предложи голове, но след почивката домакините се разиграха. Парагвайският ветеран Роке Санта Крус откри резултата в 51-та минута, но само 6 по-късно португалският стрелец Елдер Пощига изравни.
След само 120 секунди Ресио даде аванс на андалусийците, нов гол на Санта Крус предреши крайния изход, а минутка преди края Игнасио Камачо сложи точка на спора – 4:1. В друг мач от 1/16-финалите Атлетик Билбао продължи напред след крайно икономично 1:0 над четвъртодивизионния Алкояно.