Анахайм победи Нешвил в мач от НХЛ

Лидерът в Националната хокейна лига Анахайм победи гостуващия Нешвил с 4:3 след дузпи в мач от редовния сезон. Франсоа Бушемен изравни за домакините 2:17 минути преди края, а в последствие
Якуб Силфверберг и Райън Кеслър се разписаха при наказателните удари, за да донесат успеха.
Мат Хендрикс отбеляза два пъти при убедителната победа на Едмънтън с 5:2 над гостуващия Ню Йорк Айлендърс. Вратарят Бен Скривънс отрази 31 шайби, а поражението свали гостите от върха в дивизия „Метрополитън“.
Александър Овечкин се отличи с гол и асистенция при успеха на Вашингтон над гостуващия Флорида с 4:3. Ерик Стаал единствен се разписа при дузпите и донесе победата на Каролина с 2:1 над Бостън. Вратарят на гостите Туука Раск спаси 35 удара, но това не помогна.
Патрик Шарп от Чикаго реализира победното попадение в 1:17 минута на продължението за 5:4 срещу гостуващия Далас. Тайлър Джонсън се разписа два пъти и помогна на Тампа Бей да надделее над домакина Отава с 4:2.
Брендън Дубински вкара две попадения при успеха на Кълъмбъс с 4:3 като гост на Колорадо. Победата обаче донесе Дейвид Савард с точен изстрел 61 секунди преди сирената.