Барселона падна от Реал Сосиедад на „Аноета”

Барселона започна със загуба новата 2015 г. Реал Сосиедад победи гранда с 1:0 в мач от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион. Каталунците излязоха с титулярен състав без Лионел Меси и Неймар, които получиха по-дълга коледна почивка. В отсъствието на звездите атаката на тима беше в състав Луис Суарес, Педро Родригес и Мунир Ел Хадади.
Срещата на „Аноета“ започна кошмарно за гостите. Още във 2-та минута Жорди Алба си отбеляза автогол. След почивката на терена се появиха Меси и Неймар, но с нищо не затрудниха защитата на баските. В 85-та минута дойде и най-доброто положение за Барса.
Суарес бе изведен зад защитата в наказателното поле, но вратарят Рули се хвърли самоотвержено и изби с ръце топката от краката му. Преди това Реал (Мадрид) загуби от Валенсия с 1:2 в първия си мач от новата година, но Барселона не можа да съкрати разликата до лидера и остави на точка зад него, като Реал има и мач по-малко.