Тренто с удивителен обрат за Купата на Италия

Воденият от Радостин Стойчев Енeрджи Т.И.Трентино (Тренто) сътвори уникален обрат срещу носителя на Купата на Италия за 2014 година Копра (Пиаченца). Матей Казийски и компания губеха 1/4-финалния мач от Христо Златанов и съотборниците му с 0:2 гейма и 20:23 в третата част в „Пала Тренто“ пред 2400 зрители, но след маратонски 3-ти гейм, продължил 44 минути и завършил 37:35 за Тренто, дойде промяната в мача.
В четвъртата част Тренто спечели с 25:21, а в тайбрека се наложи след 16:14 и се класира за финалите в Болоня през уикенда след победа с 3:2 (24:26, 19:25, 37:35, 25:21, 16:14). Волейболистите на Тренто спасиха 5 мачбола, за да сигнат до успеха!
Първите два бяха отразени при 22:24 в третата част, а 5-ия при 13:14 в тайбрека. Така миналогодишният носител на трофея Копра (Пиаченца) бе елиминиран, а на полуфинала в „Пала Додза“ в Болоня Тренто ще се изправи срещу Сър Сейфти (Перуджа), който бе категоричен в своя 1/4-финален двубой и се наложи над Калцедония (Верона) с 3:0 (25:13, 29:27, 25:22).
Матей Казийски игра страхотно и заби 27 точки, а Филипо Ланца бе най-резултатен за Тренто с 30 точки и бе избран за MVP. Българският капитан на Пиаченца с италиански паспорт Христо Златанов игра изключително и заби 30 точки Кубинският диагонал Рейдъл Поей добави още 25 точки, но Копра загуби и отпадна от турнира.