Ювентус и Интер завърщиха 1:1 на „Ювентус стейдиъм”

Ювентус и Интер си стиснаха ръцете за равенство в голямото дерби от 17-ия кръг на Серия „А”. Двубоят се проведе на „Ювентус стейдиъм” и завърши при резултат 1:1. И двата гола бяха отбелязани от аржентинци – Карлос Тевес през първото полувреме и Мауро Икарди, който бе точен през втората част. Новото попълнение в състава на „нерадзурите” Лукас Подолски направи своя официален дебют. Бившият футболист на Арсенал влезе в игра в 54-та минута.
Гостите от Интер трябваше да завършат срещата с човек по-малко, след като Матео Ковачич направи много грубо нарушение срещу Стефан Лихщайнер броени минути преди последния съдийски сигнал. Главният съдия Банти без да се колебае му показа директен червен картон.
След този двубой Юве има в своя актив 40 точки и продължава да държи първото място в класирането. Рома е втори с 39. По-рано „римските вълци” се наложиха с минималното 1:0 над Удинезе. Интер е на 12-то място в таблицата с 22 точки.