Федерер отпадна от Аустрелиън Оупън

Италианецът Андреас Сепи поднесе най-голямата сензация до момента на Australian Open, отстранявайки световния №2 Роджър Федерер след 6:4, 7:6, 4:6, 7:6. Неконцентрирана игра с много грешки коства загубата на Маестрото, който не е отпадал на толкова ранен етап от 14 години.
Сепи от своя страна показа много качествен тенис и заслужено триумфира.
На осминафиналите испанецът ще играе с Ник Кирьос. Младата надежда на домакините достигна до тази фаза след 3:0 над Малек Джазири. Рафаел Надал си осигури място на осминафиналите след повече от категорична победа с 6:1, 6:0, 7:5 над Дуди Села.
Световният №3 срещна затруднения единствено в третата част, но след това успя да задържи подаването си и спечели мача. В опит за осми пореден път да достигне до четвъртфиналите в Мелбърн, Надал ще се изправи срещу Кевин Андерсън, който не даде дори сет на Ришар Гаске.
Място в четвърти кръг си осигури и Бърнард Томич пречупил Сам Грот с 6:4, 7:6, 6:3 в изцяло австралийско дерби. В следващата фаза на турнира Томич ще срещне седмият поставен Томаш Бердих.