Валенсия измести Севиля от четвъртата позиция в „Ла Лига”

Валенсия измести Севиля от 4-та позиция в „Ла Лига”, след като победи носителя на трофея в Лига Европа с 3:1 на „Местая” в пряк сблъсък от 20-ия кръг. Дербито бе вълнуващо с 4 гола, три дузпи и 11 жълти картона. „Прилепите” доказаха, че се намират в отлична форма и след този успех са в серия от 7 кръга без загуба. Преди кръга и двата тима бяха с по 6 поредни срещи без поражение, но за Севиля серията стигна до своя край.
В 17-та минута Валенсия получи спорна дузпа за задържане на Негредо в наказателното поле и Дани Парехо направи 1:0 от 11-метровия удар. После в 32-та статично положение пред вратата на домакините се превърна в контра за тях, Енцо Перес прехвърли вляво за свободния Дани Парехо и десетката покачи на 2:0 с втория си гол.
Само 3 минути след това съдията Сантяго Хайме сякаш върна жеста и даде още една „лека” дузпа за необмислен шпагат на героя Парехо в краката на Фигейраш. Карлос Бака прати Диего Алвеш в погрешния ъгъл за 2:1.
В 56-та минута Родриго прескочи топката няколко пъти и чукна леко за Хави Фуего, който прецизно оплете в долния ляв ъгъл – 3:1. Така Валенсия вече е на 4-та позиция с 41 точки и измести Севиля на пета с 39. Третият Атлетико Мадрид има 44, а шестият Виляреал – 38.