Хетафе победи Селта с 2:1 в мач от Примера дивисион

Хетафе най-после спечели мач от испанската Примера дивисион. Това се случи в последния двубой от XX кръг на шампионата, след домакински успех с 2:1 над гостуващия Селта. Предишната победа на мадридчани в „Ла Лига” дойде със същия резултат над Депортиво в Ла Коруня на 31 октомври миналата година.
Гостите от Виго пък взеха за последно пълния комплект от точки на първи ноември, когато биха Барселона с минималното 1:0 на „Ноу Камп”, а сега също откриха резултата.
Това стори в 15-та минута Диас Оливейра, но само четири по-късно Алваро Васкес възстанови статуквото. Крайния резултат оформи Сарабиа в 85-та минута, след като малко по-рано неговият съотборник Диего Кастро пропусна да се разпише от дузпа.
Така Хетафе вече има 20 точки и изостава само с една от тима на Селта, заемащ 12-та позиция.