Манчестър Юн среща Арсенал за ФА Къп

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите на ФА Къп. „Червените дяволи” победиха Престън с 3:1 като гости в мач от петия кръг на турнира. След нулево първо полувреме, домакините започнаха агресивно през второто полувреме и в 47-ата минута поведоха чрез Скот Лейрд. В 65-ата минута „червените дяволи” изравниха. Андер Ерера стреля от точката на дузпата и след удар в дясната греда, топката влезе в мрежата. При положението останаха съмнения, че Рууни е в засада, но съдията призна гола. Три минути преди края на двубоя Стукман повали Рууни в наказателното поле и нападателят отбеляза отсъдената дузпа за крайното 3:1.
Така Юнайтед си осигури сблъсък на четвъртфиналите с Арсенал, Уест Бромич ще играе с Астън Вила. Ливърпул изтегли лек жребий и ще срещне Блекбърн.