Селтик и Интер спретнаха голов трилър

Селтик и Интер изиграха най-зрелищния двубой от първите 1/16-финали в Лига Европа.
Двата тима направиха 3:3, след като домакините се добраха до равенството секунди преди последния съдийски сигнал благодарение на резервата Джон Гуйдети. Интер започна ударно двубоя  и още в 4-тата минута Джердан Шакири откри на „Селтик Парк”. В 13-тата Уилсон Паласиос удвой. След това ролите в мача тотално се размениха и Селтик съумя да изравни, след като реализира две попадения чрез Стюарт Армстронг и автогол на Давид Кампанаро в рамките само на 60 секудни.  Миланският гранд отново си върна преднината с втори гол на Паласиос минута преди края на първите 45. Втората част бе доста по-скучна от първата, като единствено по-интересно беше попадението на Гуидети за крайното 3:3.