Наполи се доближи до второто място в „Серия А“

Наполи победи Сасуоло с 2:0 като домакин в 24-ия кръг на Серия А и се доближи само на 3 точки зад втория в класирането Рома.
Първата част не донесе гол, но се оказа много злощастна за гостите от Сасуоло. Още до 22-ата минута техните бранители Лука Антеи и Паоло Канаваро получиха контузии в колената и бяха заменени принудително. През втората част Наполи поведе благодарение на упоритостта на Дуван Сапата. Хамшик му подаде между трима защитници, първият удар на колумбиеца бе избит, но той стана, взе си отново топката и от втори опит с нисък шут най-сетне откри резултата – 1:0 в 61-ата минута. 9 минути по-късно отново Сапата бе в центъра на събитията и гардира добре топката, за да върне за Хамшик, който с много спортна злоба изстреля в далечния десен ъгъл за 2:0. Наполи има 45 точки на трето място, на 3 зад втория Рома и има аванс от 5 пред Лацио. Сасуоло остава 12-и с 29 точки.