Барселона взе аванс преди реванша срещу „Сити“

Барселона спечели първата си осминафинална битка в Шампионската лига, след като стигна до успех с 2:1 като гост на Манчестър Сити. „Каталунците“започнаха вихрено двубоя, като още от началото вкараха „гражданите” в собствената им половина. Суарес се възползва от грешка на Венсан Компани в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката по диагонала,правейки Джо Харт безпомощен. В 30-ата минута Суарес отбеляза нов гол, с който направи резултата 2:0. Алба центрира отляво, уругваецът се измъкна от отбраната на Сити и отблизо отбеляза втория си гол в мача. През втората част „гражданите” излязоха преобразени и в 69-ата минута Агуеро намали. Точно когато тимът на Мануел Пелегрини изравни играта и търсеше втори гол, „гражданите” останаха с човек по-малко. Гаел Клиши бе изгонен, след като получи втори жълт картон.
В последната минута от редовното време гол на Лионел Меси бе отменен поради засада. Аржентинецът все пак получи възможност да се разпише, след като в добавеното време бе отсъдена дузпа за Барселона. Сабалета събори Меси в наказателното поле. Аржентинецът застана зад топката, но Харт спаси удара му, а при добавката Бълхата прати топката покрай вратата.
Така, „Барса“ взе минимален аванс преди реванша на „Камп Ноу” на 18 март.