Ювентус с победа над Борусия Дортмунд

Ювентус се наложи с 2:1 над Борусия Дортмунд в първия осминафинал между двата тима в Шампионска лига. В 13-ата минута грешка на Ройс в предни позиции даде възможност на домакините да организират бърза контра. Тевес изведе Мората отляво, испанецът напредна и пробва нещо средно между центриране и удар, Вайденфелер не се намеси добре и прати топката в Тевес, който на празна врата направи 1:0. Радостта на „бианконерите” не трая дълго, тъй като само след пет минути Дортмунд възстанови равенството.
Киелини се подхлъзна и Марко Ройс веднага се възползва от ситуацията, излезе на стрелкова позиция и с безпощаден удар направи 1:1. И двамата треньори имаха проблеми с принудителни смени, Юрген Клоп трябваше да замени принудително Пишчек в 32-ата, а Масимилиано Алегри трябваше да се лиши от един от най-ценните си играчи – Андреа Пирло, който бе изваден в 37-ата. Темпото спадна в края на полувремето, което успа защитата на Дортмунд и в 42-ата минута добра комбинация на Юве завърши с гол на Мората. Тевес успя да се пребори с двама бранители и намери Погба, който бързо извади към непокрития от никой Мората и нападателят от малка дистанция не сгреши – 2:1. Реваншът ще се проведе на 18 март на „Сигнал Идуна Парк”.