Бербатов и Монако разплакаха Арсенал

Монако шокира Арсенал и го победи с 3:1 насред Лондон в първа среща от 1/8-финалите на Шампионската лига. Един от головете за Монако бе дело на българския стрелец Димитър Бербатов, който с прекрасен завършващ удар се разписа след образцова контраатака на Монако в началото на втората част. За “монегаските” точни бяха още Кондогбия и заменилият Бербатов в 75-тата минута Караско. За „артилеристите” почетното попадение отбеляза Окслейд-Чембърлейн в добавеното време на мача.
Така Монако взе много добра преднина, преди реванша на собствения си стадион и почти сигурно, класиране за четвъртфиналите на най-комерсиалния европейски клубен турнир.
След мача Бербатов заяви, че никой не е очаквал подобен резултат, но в такива мачове е важно да успееш да отбележиш, което се отдаде три пъти на отборът му. Той допълни, че резултатът е чудесен, но не може да се каже, че тимът му се е класирал за четвъртфиналите, защото Арсенал е изключително опасен съперник.