Григор Димитров безславно сдаде титлата в Акапулко

Григор Димитров отпадна от турнира в Акапулко, след като загуби от квалификанта Райън Харисън от САЩ с 5:7, 6:4, 0:6. Защитаващият титлата си българин продължи с неубедителната си игра от първия кръг, като и сега изпитваше сериозни трудности, макар съперникът му да е далеч по-назад от него в световната ранглиста. Димитров беше нервен в първия сет, направи куп непредизвикани грешки и отстъпи с 5:7. Във втората част българинът повиши оборотите, като при 5:4 показа хладнокръвие, взе гейма на нула и изравни резултата. В третия сет Харисън набързо дръпна с 2:0 след две грешки на Димитров от негови печеливши позиции. Българинът отпадна физически, предоставяйки изцяло инициативата на съперника си, като дори не взе дори гейм и Харисън спечели сета със 6:0, а с това и мача с 2:1.