Рома продължава на осминафинали

Рома се класира за 1/8-финалите в Лига Европа след драматичен реванш срещу Фейенорд, който ще се запомни не толкова с победата на „вълците“ с 2:1, а с безобразното поведение на феновете на домакините, заради които мачът беше прекратен за около 15 минути в началото на второто полувреме. Тогава съдията Клеман Тюрпен показа червен картон на резервата на Фейенорд Мичъл Те Вреде и предизвика гнева на запалянковците на тима от Ротердам. От трибуните на „Де Кюип“ полетяха бомбички и димки към терена, което принуди Тюрпен да нареди на двата тима да се приберат в съблекалните. Четвърт час по-късно обстановката по трибуните се успокои и играта бе подновена. Рома поведе секунди преди почивката с гол на Адем Ляич, а резервата Елвис Ману върна надеждите на Фейнорд с изравнително попадение в 57-ата минута. Три минути по-късно Жервиньо се разписа за крайното 2:1 за италианците, които продължават напред с общ резултат от двата мача 3:2.