Локомотив (Пловдив) се класира за полуфинала в турнира за Купата на България

Отборът на Локомотив (Пловдив) изхвърли третия в “А” група Локомотив (София) насред “Надежда” и стана втория полуфиналист в турнира за Купата на България. След успех с 2:1 на “Лаута” в първия ¼-финал “смърфовете” постигна нов успех с 2:1 над момчетата на Димитър Васев и заслужено ще играе трети полуфинал за последните четири сезона. Йоан Лисман откри в 32-ата минута за гостите, а Траян Трифонов изравни в 43-ата минута. Спас Делев със своя първи гол за сезона в 55-ата минута прати “черно-белите” във втора поредна година сред четирите най-добри в турнира. Играчите на Христо Колев напълно заслужено победиха видимо столичани, като можеха и да постигнат по-голяма победа. Пропуски на Спас Делев, Дани Кики, както и добрите намеси на Божидар Митрев и веднъж гредата помогнаха това да се случи.