Барселона на финал за Купата на края

Отборът на Барселона се класира за финала за Купата на краля след втора победа с 3:1 над Виляреал – този път на негостоприемния „Ел Мадригал“. Два гола на Неймар (3 и 88) и едно попадение на Луис Суарес (73) подсигуриха билетите за битката за трофея при общ резултат 6:2 в двете полуфинални срещи. Жонатан дос Сантос даде надежди на публиката с точен изстрел в 39-ата минута. Домакините играха много силно, цял час обсаждаха вратата на своя съперник, но не можаха да вкарат нови голове, а в 65-ата минута бяха обезкуражени след директен червен картон на Томас Пина, който през първото полувреме контузи тежко Серхио Бускетс при друга ситуация.
На финала каталунците ще се изправят или срещу Еспаньол, или срещу Атлетик Билбао.