Халкбанк със Соколов отпадна от Шампионската лига по волейбол, Салпаров и Пенчев продължават напред

текст Мария Петкова

Волейболният национал Цветан Соколов и турският тим Халкбанк отпаднаха от плейофите на Шампионската лига след пирова победа у дома над руския гранд Зенит (Казан) и либерото на националния ни отбор Теодор Салпаров с 3:2 в мач-реванш.
Въпреки успеха финалистите в ШЛ от 2014 година отпаднаха от плейофите, след като загубиха първата среща с 0:3 гейма в Казан миналата седмица.  Соколов изигра невероятно силен мач за Халкбанк и бе над всички с 29 точки, но неговите усилия се оказаха недостатъчни за чист успех. От друга страна Салпаров игра стабилно за Зенит и завърши с 63% позитивно и 47% перфектно посрещане. Николай Пенчев и полският тим Асеко Ресовия се класираха за финалната четворка, въпреки че загубиха драматично реванша  у дома от руския Локомотив (Новосибирск) с 2:3.Успехът с 3:1 гейма в първата среща преди седмица обаче беше достатъчен за продължаване напред. Пенчев изигра силен мач и стана най-полезен с 16 точки. Матей Казийски и Диатек (Тренто) се класираха за полуфиналите на втория по сила европейски клубен турнир – Купата на CEV. Момчетата на българския треньор Радостин Стойчев надделяха много трудно  като гости над белгийския Кнак (Розеларе) с 3:2 в реванша от т.нар. „Чалъндж“ кръг. Казийски изигра страхотен мач за Тренто и бе над всички с 26 точки.