Реал (Мадрид) на 1/4-финал на Евролигата

текст Мария Петкова

Миналогодишният вицешампион Реал Мадрид е първият четвъртфиналист в Евролигата по баскетбол. Испанският гранд разгроми гостуващия АЛБА Берлин с 93:62 и с девет успеха от десет мача си осигури класиране сред първите четири в група Е, а с това и място в директните елиминации. В друга среща от групата Барселона разгроми в собствената си зала защитаващия титлата си Макаби Тел Авив с 89:71и се утвърди на второто място. Цървена Звезда запази шансове да се класира за четвъртфиналите след успех с 91:68 като гост на Галатасарай. Белградчани са шести в класирането с 13 точки, а Галатасарай е последен осми с 12.
В група F Нижний Новгород (Русия) надделя трудно над гостуващия Лаборал Куча Витория (Испания) с 89:85 и заема шестото място с 13 точки, с точка по-малко от съперника, който е четвърти.