Атлетико се промуши до 1/4-финал на Шампионска лига с дузпи

текст Мария Петкова

Атлетико (Мадрид) елиминира драматично Байер (Леверкузен) с 3:2 след изпълнение на дузпи в реванша помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. След загуба с 1:0 в Германия „дюшекчиите“ имаха нужда от успех с поне 1:0, за да вкарат мача в продължения и го постигнаха. Въпреки че още в 22 минута Диего Симеоне трябваше да смени вратаря Моя заради контузия, неговият тим поведе в 27 минута с гол на Марио Суарес. След попадението „дюшекчиите” взеха инициативата, но до нов гол не се стигна нито в редовното време, нито в продълженията.
Така крайният победител беше определен с дузпи. Раул Гарсия пропусна за Атлетико, но Чанханоглу повтори упражнението. Последваха нови пропуски на Коке и Топрак, но при последните дузпи Торес реализира, а Кислинг прати топката над вратата и прати испанския шампион на 1/4-финалите на турнира.