Монако удържа безбройните атаки на Арсенал и продължава напред

Монако се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига, въпреки че загуби с 0:2 от Арсенал на своя стадион „Луи Втори“.
Преднината от 3:1 от първия двубой помогна на „монегаските“ да продължат напред. Димитър Бербатов бе титуляр за Монако и остана на терена до 70-ата минута, когато бе заменен, но в този път неуспя да се разпише. Арсенал доминираше изцяло в този двубой, като не спираше да застрашава вратата на Субашич. В 36-тата минута Оливие Жиру беше изведен сам срещу вратаря, който изби шута му. При добавката обаче французинът беше безмилостен за 0:1. В 79-тата минута резервата на лондончани Аарън Рамзи покачи на 2:0 след добра атака на гостите, като преди това Тио Уолкът уцели страничната греда.
След срещата Бербатов заяви, че отбора е млад, има талант и е изненадал много хора с представянето си.