Ясни са четвъртфиналистите в Лига Европа

Осем отбора продължиха напред в Лига Европа и мечтаят да вдигнат купата на финала във Варшава. Актуалният носител на трофея Севиля елиминира Виляреал след втора победа, този път с 2:1. Същото направи и Волфсбург. След 3:1 у дома, „вълците“ удариха Интер и на „Сан Сиро“ – 2:1. Фиорентина разгроми с 3:0 Рома на „Олимпико“ и с общ резултат 4:1 изхвърли „вълците“ от турнира. И трите гола за „виолетовите“ паднаха още до почивката. Динамо (Киев) също беше повече от убедителен. Съставът на Серхий Ребров нокаутира Евертън с 5:2 и сложи край на участието на английските отбори в евротурнирите. Наполи се класира напред след нулево равенство като гост на Динамо (Москва). Преди три седмици хеттрик на Гонсало Игуаин осигури добър аванс на италианския тим, който бе запазен в Химки. Брюж пък обърна Бешикташ с 3:1 в Истанбул и се класира за 1/4-финалите с общ резултат 5:2. Драма се получи в Торино, където едноименният тим надви Зенит с 1:0, но след 0:2 в Санкт Петербург отпадна. Попадението за „биковете“ падна в 90-ата минута и в продължението гостите потрепериха сериозно, но все пак удържаха изгодния за тях резултат. Най-напрегнато беше в двубоя между Аякс и Днипро. В редовното време холандците се наложиха с 1:0 и така се стигна до продължения. В тях съперниците си размениха по един гол, което беше изцяло в полза на Днипро. Така Украйна ще има два тима на 1/4-финалите, заедно с Италия. С по един представител сред последните 8 в турнира останаха Германия, Испания, Белгия и Русия.