Гълабинов с победен гол за Ливорно

текст Добрин Иванов

Българският нападател Андрей Гълъбинов донесе минимална победа на своя Ливорно. Стрелецът вкара единственото попадение при домакинството срещу Виртус Ланчиано от 34 кръг на италианската Серия „Б”, спечелно с 1:0. 26-годишният Гълъбинов реализира в последната минута на първото полувреме и така вкара дебютното си попадение за 2015-та. За последно той се бе разписал при поражението от Пескара с 1:2 на 28 декември 2014 година. Българинът остана на терена до последните секунди на срещата, когато бе заменен от треньора Кристиан Панучи, за да получи овациите на публиката.
Така Ливорно спря серия от три поражения на нула и остана в зоната на плейофите за влизане в Серия „А”, като вече има 50 точки в своя актив.