Ювентус детронира еврошампиона Реал

Текст: Мария Петкова

Ювентус ще играе срещу Барселона във финала на Шампионската лига. В полуфиналната среща шампионът на Италия детронира 10-кратния носител на трофея и защитаващ титлата си Реал (Мадрид). Двубоят на препълнения до краен предел стадион „Сантяго Бернабеу” завърши при равенство 1:1 и с общ резултат 3:2 бианконерите са на финал. Голът за европейските шампиони отбеляза Кристиано Роналдо от дузпа в 23-ата минута. Това беше негово 77-о попадение в Шампионската лига, с което португалецът се изравни с Лионел Меси на върха при голмайсторите. В 57-ата минута Алваро Мората изравни и Ювентус на финал. Спорът за трофея от най-престижния клубен турнир ще е на 6 юни в Берлин. До момента Ювентус и Барселона са се срещали общо осем пъти на европейската сцена, но за първи път това ще стане на финал.