И Черно Море се сбогува с евротурнирите

cherno_moreИ отборът на Черно море се сбогува с евротурнирите. Това стана след тежка загуба с 0:4 от Динамо (Минск) в среща-реванш от втория предварителен кръг на ЛЕ. Първият двубой в Разград преди седмица бе завършил 1:1 и след общ резултат 1:5 българският тим логично напусна надпреварата. Беларусите откриха резултата чрез Корутко (41), а в края на първото полувреме Тодор Паланков напусна терена с втори жълт и респективно червен картон. Това се отрази зле на моряците, които през втората част инкасираха още три гола в своята врата. В 58-ата минута Адамович изстреля истински снаряд от 30 метра, който се заби в горния десен ъгъл на вратата на Черно море – 2:0 за Динамо. Към края на срещата българският тим изпусна добра възможност да върне един гол, след като откъсналият се отдясно Курьор не сполучи с паса към свой съотборник, намиращ се на празна врата. В ответната атака домакините вкараха трето попадение чрез Бечерай. Именно авторът на третия гол оформи и крайното 4:0, разписвайки се в даденото от рефера четириминутно продължение на мача. На срещата в Беларус присъстваха около 400 зрители, тъй като феновете на домакините бойкотират двубоите на своя отбор в знак на протест срещу насилието на полицията спрямо тях.

Текст: Добрин Иванов